Perşembe, Haziran 13, 2024
Perşembe, Haziran 13, 2024

En iyi saat markaları hangileridir?

İsviçre günümüzde en iyi saatler olarak yerini korumaktadır. İsviçre yapımı saat dünyanın her yerinde aynı ilgiyi görmektedir. 1930 larda başlayan mekanik saatler de bunlara dâhildir. İsviçre’nin ustaları dünyanın en zengin saat ustalarıdır. Bugün binden fazla saat markası sayabiliriz, halen günümüze kadar devam etmekte olan Omega, Longines, Zenith gibi saatler başı çekmektedir.

İsviçreden sonra Almanların Junghans, Rusların Vostok, paketa Amerikanın Timex gibi saat markaları da kalite sıralamasında yerini korumaktadır.  Ama hiçbir zaman İsviçre saatleri kadar değerli olamamıştır. Vintage saat markalarından başlıcaları ; Nacar, Hislon, Cortebert , Vialüx, Certina, Omega, Zenith, Longines, Rado, Omax, Junghans, Timex, Vostok, Raketa, Oris, Eterna gibi saatlerin sayısını 1000 e çıkartabiliriz.

Dünyanın en kaliteli saatlerinden olan Rolex , Patek Philippe, Chopard gibi saatler bilinen en iyi saat markalarıdır. Dünyanın en pahalı saatlerinden olan Patek Philippe şuanda en yüksek rakamlardan yurt dışında satışa sunulmaktadır. Elmaz ve mücevherler ile süslü saatlerde özel kullanıcılara hitap etmektedir.

Diğer Makaleler

spot_img

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img